پایگاه اطلاع رسانی آیت الله احمد فرخ فال

رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین

مبلغان روشنگری و بصیرت افزایی در ایام تبلیغی محرم را فراموش نکنند

آیت الله فرخ فال با اشاره به آیه ۲۴۹ سوره بقره گفت: در طول تاریخ همواره دشمنان بر ضد اسلام کار می کردند و آنچه که اسلام را با نشاط نگه داشته وعده الهی است که گروه کمی به خواست خدای تعالی بر گروهی کثیر غلبه پیدا می کنند.
1610 نمایش | در تاریخ : 1397/6/13 | در موضوع : آخرین اخبار

آیت الله احمد فرخ فال رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری حوزه با اشاره به اهمیت تبلیغ دین بیان داشت: یکی از ماموریت ها و وظایف اصلی حوزه و روحانیت بر اساس آیه نفر این است که طلاب و روحانیون حوزه های علمیه که در طول سال تحصیلی اشتغال به علوم قرآنی و روایی دارند در فواصل تبلیغی که عمده آن ماه محرم و صفر است به اقصی نقاط کشور در جهت تبلیغ دین مبین اسلام مهاجرت کنند.

وی با اشاره به وظیفه انبیا الهی در زمینه تبلیغ دین اظهار داشت: تبلیغ دین امری است که عقل نخست بشر حضرت محمد مصطفی(ص) و دیگر انبیا و اولیاء الهی به این امر مهم و الهی اشتغال داشته اند.

آیت الله فرخ فال با بیان اینکه مربی اولین مبلغان اسلام، خود پیامبر اکرم(ص) بود اظهار داشت: اولین مبلغان اسلام 60 نفر از صحابه بودند که از سوی نبی مکرم اسلام به تبلیغ دین اعزام شدند که البته تؤطئه کفار و مشرکان سبب شهادت آنها شد.

وی در ادامه با اشاره به روایت«كونوا دُعاةً لِلنّاسِ بِغَيرِ ألسِنَتِكُم» گفت: مبلغان باید به گونه عمل کنند که معاشرت آنها با مردم تبلیغ عملی باشد.

رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین اظهار داشت: در شرایط فعلی که یک شرایط حساس است و دشمنان ما هم قسم شدند که کشور را تحت فشار قرار و جنگ اقتصادی دهند و مردم را به اصل نظام بد بین کنند طلاب و مبلغان مسئولیت سنگینی برعهده دارند.

وی در ادامه افزود: مبلغان باید در مرحله نخست و بدون ملاحظه، احکام دین و شریعت را به خوبی به مردم آموزش دهند و در گفتمان ها و رفتار به گونه عمل کنند که تضعیف انقلاب صورت نگیرد.

آیت الله فرخ فال مطرح کرد: رهبر معظم انقلاب سکاندار مسیر انقلاب اسلامی است و آسیب دیدن جایگاه ولایت فقیه به معنای آسیب دیدن اسلام و نظام اسلامی و مبلغان باید در تبلیغ خود این جایگاه الهی را در جامعه تبیین کنند.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات فعلی کشور اظهار داشت: باید بی مدیریتی ها و بد مدیریتی ها پای اصل نظام حساب نشود، اگر من مدیر هستم که بد عمل می کنم نباید اصل نظام اسلام و ولایت فقیه ضربه ببیند.

حساب افراد باید از حساب اصل نظام جدا شود

رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین با اشاره به آیه 249 سوره بقره گفت: در طول تاریخ همواره دشمنان بر ضد اسلام کار می کردند و آنچه که اسلام را با نشاط نگه داشته وعده الهی است که گروه کمی به خواست خدای تعالی بر گروهی کثیر غلبه پیدا می کنند.

وی در ادامه افزود: پشتیبان نظام، حقانیت نظام است و نظامی که بر اساس ولایت و اسلام ناب بنا شود قطعا کثرت دشمنان اسلام نمی تواند هراسی در دل مومنان بیاندارد.

آیت الله فرخ فال ابراز داشت: ما هشت سال در مقابل دشمنان اسلام ایستادیم و پیروز شدیم و مردم نیز باید در این جنگ اقتصادی امیدوار به نظام و حاکمیت اسلام باشند.

وی در ادامه افزود: مبلغان باید برای مردم بیان کنند که دین اسلام و حاکمیت اسلامی برای اداره جامعه کار آمد است و آنچه که بر اثر محدودیت های دشمنان ایجاد می شود همچون محاصره های اقتصادی همه اش سبب تقویت و آب دیده شدن نیروهای خودی می شود؛ زیرا هر زمانی که دشمن به ما فشار آورده ما با توان داخلی از آن فشار عبور کرده و به نتیجه های بهتر و خودکفایی رسیده ایم.

 

برچسب ها :

نظرات

ارسال دیدگاه ها

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد ، پر کردن همه فیلدها اجبار است.
خطا : نظر شما ثبت نشد
ارسال انجام شدنظر شما با موفقیت انجام شد