پایگاه اطلاع رسانی آیت الله احمد فرخ فال

رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین:

نخبگان جوان حوزه، دغدغه های رهبری و مراجع را جدی بگیرند

رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین خاطرنشان کرد: امروزه جوانان بسیاری در غرب خواهان اسلام بدون پیرایه های غرب و استکبار هستند که باید توسط طلاب این مبانی به جوانان کشورهای جهان ارایه شود.
29379 نمایش | در تاریخ : 1396/8/22 | در موضوع : آخرین اخبار

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، آیت الله احمد فرخ فال امشب در همایش «انقلاب اسلامی تبلور اسلام با نگرش به نامه مقام معظم رهبری به جوانان غربی»،و تجلیل از طلاب نخبه و ممتاز حوزه علمیه قم  گفت: یکی از مطالبات مقام معظم رهبری از 18 سال گذشته تا کنون و خصوصا در سال 89 که حوزه علمیه و مردم متدین قم، توفیق زیارت ایشان را داشتند، توسعه دایره جامعه مدرسین بود که در قالب طرح مجمع عمومی جامعه مدرسین محقق شد.

وی افزود: تعدادی از برجستگان اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم، همراه با اعضای سابق جامعه مدرسین، تشکیل دهنده مجمع عمومی جامعه مدرسین هستند که حدود 400 نفر هستند.

مدیر حوزه علمیه استان قم خاطرنشان کرد: این مجمع به خاطر پیگیری مطالبات مقام معظم رهبری و مراجع عظام، 11 کمیته علمی و تخصصی از بین اساتید سطوح عالی تشکیل داده و هیئت رئیسه این مجمع علاوه بر جلسات تخصصی و این کمیته ها، بر اساس خواست مراجع عظام و دفتر مقام معظم رهبری، چتر فعالیت های خود را به حدی توسعه داده که تمامی اساتید سطوح عالی را در خود جای داده است.

وی گفت: به همین خاطر جلسات با شکوه با موضوعات مختلف با حضور همه اساتید سطوح عالی و خارج که بیش از 1000 هزار در این شرکت می کردند، دغدغه های مراجع و رهبری در موضوعاتی چون نفوذ استکبار و نگرانی حوزه های علمیه و مراجع و رهبری در زمینه خطری که امروز جهان اسلام را تهدید می کند که آن را به عنوان اسلام هراسی می شناسیم، برگزار شد.

مدیر حوزه علمیه استان قم با بیان این که  این  همایش در اول بهمن ماه با حضور نخبگان حوزه برگزار شد که در این نشست نیز رئیس دفتر مقام معظم رهبری حضور یافت افزود: در هیئت رییسه مجمع عمومی این بحث مطرح شد که نامه رهبری به جوانان اروپا و آمریکای شمالی، باید در یک همایش مهم مورد بحث قرار گیرد و به همین خاطر حوزه باید به مسئولیت خود در این زمینه عمل می کرد.

وی خاطرنشان کرد: این همایش با حضور نخبگان تحصیلی حوزه در سطوح مختلف برگزار شد، تا قشر فرهیخته و مستعد حوزه علمیه را در جریانی که در حوزه ایجاد شده است قرار دهیم.

آیت الله فرخ فال گفت: 90 مقاله از سوی نخبگان و اساتید حوزه در زمینه این نامه مهم به حوزه ارسال شد؛ زیرا این نامه به نوعی خطاب رهبر انقلاب به فرزانگان و فضلا و ممتازین حوزه است؛ اگر جوانان امروز در اروپا و آمریکا بدون واسطه استکبار و بیان کنندگان اسلام آمریکایی و تشیع لندنی بخواهند اسلام ناب را فرابگیرند قطعا حوزه باید در این زمینه پیشگام باشد.

مدیر حوزه علمیه استان قم بیان کرد: مدارس علمیه قوی امروز حوزه سالها است که علاوه بر تربیت فضلا و اندیشمندان، در جهت تربیت مبلغ، در زبان های زنده دنیا در حال فعالیت هستند و با زبان های مختلف، مبلغینی را در سراسر جهان اعزام می کنند.

وی افزود: سایت های با برکتی در این زمینه ایجاد شده است و از سوی مبلغین نیز حمایت می کند؛ حوزه علمیه قم، حوزه برجسته و با کفایت است؛ نخبگان و فضلا و اساتید و قلم به دستان حوزوی باید این مسئولیتی که رهبر انقلاب بیان کردند و دغدغه جدی مراجع ما را برطرف کنند و کار را به دست بگیرند.

رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین  خاطرنشان کرد: امروزه جوانان بسیاری در غرب خواهان اسلام بدون پیرایه های غرب و استکبار هستند که باید توسط طلاب این مبانی به جوانان کشورهای جهان ارایه شود.

دست به قلم بودن یک واجب کفایی برای طلاب است

وی گفت: دست به قلم بودن یک واجب کفایی برای طلاب است و امیدواریم سال آینده که همایش بین المللی سخنی با قلب های زنده برگزار خواهد شد، شاهد حضور گسترده طلاب در این عرصه باشیم؛ زیرا امروز، رهبر انقلاب و مراجع و حوزه در این زمینه دغدغه دارند و همه فعالان حوزوی باید تلاش کنند و آنچه در شان حوزه است را انجام دهند.

حجت الاسلام والمسلمین فرخ فال گفت: حوزه علمیه می تواند با تکیه بر معارف اسلام ناب محمدی آن راهی را که امام راحل برای ما ایجاد کردند به بهترین شکل ادامه دهیم و این امانت اسلام ناب به دست مبارک امام زمان(عج) تحویل شود.

 

برچسب ها :

نظرات

ارسال دیدگاه ها

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد ، پر کردن همه فیلدها اجبار است.
خطا : نظر شما ثبت نشد
ارسال انجام شدنظر شما با موفقیت انجام شد