پایگاه اطلاع رسانی آیت الله احمد فرخ فال

رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین

با توکل به خدای متعال از اسلام و انقلابمان دفاع میکنیم

آیت الله احمد فرخ فال: از راه های تداوم مسیر انقلاب آن است که با حفظ شئون انقلاب، اسلام و حوزه، نه از مسیر امام راحل و مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای عقب بیفتیم و نه جلوتر از این رهبران الهی حرکت کنیم که هر دو، انحراف از امام و ولایت بوده و نتیجه آن غرق شدن در ضلالت خواهد بود.
5628 نمایش | در تاریخ : 1396/11/15 | در موضوع : آخرین اخبار

آیت الله احمد فرخ فال در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری«حوزه» ضمن تبریک ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی، اظهار داشت: خداوند متعال در آیه هفت سوره ابراهیم فرموده است: «وَ إِذْ تَأَذَّنَ رَبُّكُمْ لَئِنْ شَكَرْتُمْ لَأَزِيدَنَّكُمْ وَ لَئِنْ كَفَرْتُمْ إِنَّ عَذابِي لَشَدِيدٌ/ و به ياد بياوريد آن زمانى را كه پروردگارتان اعلام كرد كه اگر سپاسگزارى كنيد، حتما افزونتان دهم و اگر كفران كنيد، عذاب من بسيار سخت است‏».

وی ابراز داشت: شکر نعمت انقلاب، نهضت امام و انقلاب را پابرجا، مقاوم و مستدام داشته و کفران ارزش های گرانبهای آن، عذاب و عقوبت سختی را در پیش دارد.


 *راه های تداوم مسیر انقلاب

مشاور عالی مدیر حوزه های علمیه با اشاره به راه های تداوم مسیر انقلاب، خاطرنشان ساخت: همانگونه که امام راحل، انقلاب را بر اساس اسلام ناب و بدون پیرایه ترسیم و معماری نموده و مقام معظم رهبری بر آن تأکید دارند، باید در مسیر انقلاب بوده و از هرگونه اعوجاج، افراط و تفریط پرهیز نماییم.

رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: عدم تفسیر و تبیین اسلام و انقلاب با سلائق و گرایشات شخصی، حزبی و جناحی از دیگر راه های تداوم مسیر انقلاب بوده و در این راه نباید جامعه و ملت شهیدپرور ایران اسلامی را متأثر، نگران وحیرت زده سازیم.

این استاد حوزه بیان داشت: باید در دنیای کنونی و فضای مسموم مجازی این عصر، که دشمن به صورت مزوّرانه خود را در زندگی آحاد مردم وارد ساخته، با بصیرت و هوشیاری، شایستگی های اسلام ناب و انقلاب را به جهانیان نشان داده و با احترام به مقدسات خود همچون امام راحل، مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید، قدر انقلاب را دانسته و راه شهدای عزیز را ادامه دهیم.

آیت الله فرخ فال اظهار داشت: عدم هراس از دشمن حیله گر، شیاد و توخالی و اتکاء بر قدرت لایزال حق تعالی از دیگر راه های تداوم مسیر انقلاب اسلامی است؛ چراکه حضرت حق در آیه 249 سوره بقره فرموده است: «كَم مِن فِئَةٍ قَليلَةٍ غَلَبَت فِئَةً كَثيرَةً/ چه بسیار گروه‌ های کوچکی که به فرمان خدا، بر گروه‌ های عظیمی پیروز شدند!».

وی ابراز داشت: امروز دشمن بر قدرت خیالی و پوسیده خود رجزخوانی می کند و ما نباید از منبع غنی و پرفیض خالق یکتای بی همتا غفلت نماییم؛ بلکه باید با توکل به خدای متعال از تمام حیثیت اسلامی و انقلابی خود دفاع کنیم.


حفظ شئونات انقلاب اسلامی

مشاور عالی مدیر حوزه های علمیه خاطرنشان ساخت: از دیگر راه های تداوم مسیر انقلاب آن است که با حفظ شئونات انقلاب، اسلام و حوزه، نه از مسیر امام راحل و مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله العالی) عقب بیافتیم و نه جلوتر از این رهبران الهی حرکت کنیم که هر دو، انحراف از امام و ولایت بوده و نتیجه آن غرق شدن در ضلالت خواهد بود.

 رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: یکی از مهمترین آرمان های انقلاب شکوهمند اسلامی، تحقق عدالت اجتماعی، کم شدن فاصله طبقاتی و حمایت از محرومان و ستمدیدگان بوده و بنیانگذار جمهوری اسلامی در عمل نیز نشان داد که جهت گیری اقتصاد اسلامی در راستای حفظ منافع محرومان و گسترش مشارکت عمومی آنان است و همواره مستضعفان را صاحبان اصلی انقلاب اسلامی می دانست و به مجلس و دولت سفارش مینمود که قدر ملت را بدانند و در خدمتگزاری به آنان؛ به ویژه مستضعفان و محرومان فروگذاری نکنند.

این استاد سطوح عالی و خارج حوزه بیان داشت: حضرت امام خمینی(ره) هدف اصلی انقلاب را پس از حفظ اسلام و میهن اسلامی، محرومان و ستمدیدگان می دانستند و تأکید داشتند: «وظیفه ما و همه دست اندرکاران است که به این مردم خدمت کنیم و در غم و شادی و مشکلات آنان شریک باشیم که گمان نمی کنم عبادتی بالاتر از خدمت به محرومین وجود داشته باشد».

آیت الله فرخ فال اظهار داشت: بر ماست که شور و شعف انقلابی را با سستی و بی هدفی مضمحل ننموده و هرگز رخوت را در خود و جامعه راه نداده و دست از انقلاب و اهداف والای آن بر نداریم که خسران عظیم خواهد بود.

وی ابراز داشت: باید به گونه ای از معارف دین و اسلام ناب محمدی دفاع کنیم تا بدینوسیله جامعه و امت، آماده ظهور صاحب اصلی و امام غائب و حجت باقیه حق تعالی شده و همچون سربازی پا به رکاب برای انقلاب اسلامی، پرچم این نهضت شکوهمند را به دست پرتوان آن امام همام برسانیم. انشاءالله.

 

برچسب ها :

نظرات

ارسال دیدگاه ها

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد ، پر کردن همه فیلدها اجبار است.
خطا : نظر شما ثبت نشد
ارسال انجام شدنظر شما با موفقیت انجام شد