پایگاه اطلاع رسانی آیت الله احمد فرخ فال
آثار مرکز پاسخ‌گویی به شبهات جزو مفاخر حوزه است

قائم مقام مدیر حوزه‌های علمیه در امور استان‌ها با بیان اینکه مرکز پاسخ‌گویی به شبهات کار بزرگی را آغاز کرده است، گفت: ایجاد ظرفیت‌های مختلف با پژوهش‌های متعدد جزو مفاخر حوزه است.

بیشتر بخوانید...
تاریخ انتشار 1402/9/1
8956 نمایش
خون‌های ریخته شده در غزه در شریان مردم دنیا جریان پیدا خواهد کرد

قائم مقام مدیر حوزه‌های علمیه گفت: مطمئن باشید خونی که به راحتی در غزه و فلسطین ریخته می‌شود، آرام نمی‌شود و در شریان تمام امت اسلام و بشریت به حرکت در خواهد آمد تا اسرائیل را از روی زمین محو کند.

بیشتر بخوانید...
تاریخ انتشار 1402/8/26
14325 نمایش
برنامه دروس آیت الله فرخ فال در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲

دروس آیت الله فرّخ فال از روز دوشنبه، سوم مهرماه ۱۴۰۲ش، مطابق با نهم ربیع الاول ۱۴۵۵ق. در مسجد امیرالمؤمنین شهرک مهدیه برگزار میگردد.

بیشتر بخوانید...
تاریخ انتشار 1402/6/17
21224 نمایش
از ظرفیت مجمع نمایندگان طلاب و فضلا استفاده می کنیم

آیت الله فرخ فال، برخورداری ظرفیت عظیم و جوان مجمع نمایندگان طلاب و فضلا در این دوره را موهبتی الهی دانست و اشاره کرد: باید از این ظرفیت در کمیسیون های مرکز مدیریت حوزه استفاده شده و از وجود نمایندگان طلاب در کمیسیون‌های مربوطه بهره مند گردیم.

بیشتر بخوانید...
تاریخ انتشار 1402/5/30
14131 نمایش
 برنامه دروس آیت الله فرّخ فال در سال تحصیلی 1402-1401 (ادامه تدریس بعد از ماه مبارک رمضان)

دروس آیت الله فرّخ فال تا پایان ماه مبارک رمضان، "تعطیل" میگردد و ان شاءالله ، ادامه مباحث، از روز شنبه مورخ ۹ اردیبهشت سال ۱۴۰۲ ، به عنوان تتمه سال تحصیلی جاری ، آغاز خواهد شد.

بیشتر بخوانید...
تاریخ انتشار 1401/6/9
67899 نمایش
کتاب «دایرة المعارف ارتباطات و تعاملات خدا، انسان و جهان» رونمایی شد

مراسم رونمایی از کتاب «دایرة المعارف ارتباطات و تعاملات خدا، انسان و جهان» نوشته حجت الاسلام والمسلمین فرخ فال با حضور اساتید و پژوهشگران برگزار شد.

بیشتر بخوانید...
تاریخ انتشار 1401/1/26
82261 نمایش
توجه به ظرفیت داخلی، قدرت چانه زنی در مقابل غرب را افزایش خواهد داد

با تکیه بر اقتصاد مقاومتی و توجه به ظرفیت داخلی می توان قدرت چانه زنی در مقابل غرب را افزایش و کشور را از تحریمها عبور داد.

بیشتر بخوانید...
تاریخ انتشار 1400/10/13
65440 نمایش
رحمت خدا، رضوان خدا بر شهید عزیزمان

مقام معظم رهبری مدظله العالی: این حرکت بابرکت، که هم زندگیِ این مرد سرتاپا برکت شد، هم شهادت او ، ما در زیارت ائمّه (علیهم السّلام) عرض میکنیم: وَ قَبَضَکَ اِلَیهِ بِاختیارِه وَ اَلزَمَ اَعداءَکَ الحُجَّة؛جان تو را خدا گرفت، قبض روح دست خدا است امّا این قبض روح موجب شد که حجّت علیه دشمنان تو و دشمنان خدا اقامه بشود

بیشتر بخوانید...
تاریخ انتشار 1400/10/13
59370 نمایش
ولایتمداری و بصیرت انقلابی، رمز سربلندی ملت ما در فتنه هاست

آیت الله احمد فرخ فال: مفهوم مترقی ولایت فقیه به مثابه ی شاقولی است که سلامت، دقت و عدم انحراف عملکرد دولتمردان و شهروندان را در نظام مدیریتی وجامعه اسلامی به خوبی نشان می دهد.

بیشتر بخوانید...
تاریخ انتشار 1400/10/8
58890 نمایش
آیت الله رئیسی کاندیدای اصلح می باشد

آیت الله فرخ فال استاد درس خارج حوزه علمیه: آیت الله رئیسی عالِمی باتقوی، مدیری باتدبیر، وشخصیتی باصداقت ، تعهد و تجربه است که همواره باکیاست وصداقت ، در جهت مصالح نظام و ملت شریف ایران ، از هیچ تلاش وخدمت صادقانه ای ، دریغ نکرده است

بیشتر بخوانید...
تاریخ انتشار 1400/3/24
54675 نمایش
میدان مجاهدت، تضمین کننده حرف و برنامه دیپلماسی است/ باید زمینه انتخاب صالح ترین فرد برای انتخابات را مهیا کنیم

رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تأکید بر این که میدان مجاهدت، تضمین کننده حرف و برنامه دیپلماسی است، تصریح کرد: باید زمینه انتخاب صالح ترین فرد برای انتخابات را مهیا کنیم و در این میان، مجمع عمومی جامعه مدرسین، مصداقاً به انتخابات ریاست جمهوری ورود پیدا می کند.

بیشتر بخوانید...
تاریخ انتشار 1400/2/16
53421 نمایش
 مسؤولان باید دغدغه تحقق منویات رهبر معظم انقلاب را داشته باشند

رییس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: این که برخی مسؤولان تنها برخی از آرمان های امام راحل و منویات رهبر معظم انقلاب را در ظاهر شعار دهند، مشکلی از مشکلات نظام و انقلاب را حل نخواهد کرد، بنابراین مسؤولان باید بدانند که برای حل مشکلات کشور باید آرمان های امام(ره) و منویات رهبری را عملیاتی کنند

بیشتر بخوانید...
تاریخ انتشار 1398/7/16
32663 نمایش
روایت رییس مجمع عمومی جامعه مدرسین از جلسه با رهبر معظم انقلاب

آیت الله فرخ فال روایتی از جلسه هیات رییسه مجمع عمومی جامعه مدرسین با رهبر معظم انقلاب ارائه و تاکید کرد که ایشان نسبت به برنامه های حوزه امیدوار هستند.

بیشتر بخوانید...
تاریخ انتشار 1398/6/6
30904 نمایش
 جزئیات تشکیل دبیرخانه بیانیه گام دوم در مجمع عمومی جامعه مدرسین

رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با خبرگزاری حوزه، با اشاره به صدور بیانیه گام دوم انقلاب از سوی رهبر معظم انقلاب، گفت: این بیانیه دارای جامعیت است و هویت انقلاب، پیدایش انقلاب، چالش‌هایی که انقلاب با آن مواجه بوده و آثار بابرکت انقلاب را تبیین کرده است...

بیشتر بخوانید...
تاریخ انتشار 1398/5/3
29966 نمایش
 کار نابخردانه و ابلهانه ترامپ پدون پاسخ نخواهد ماند

حوزه های علمیه، اساتید، فضلا و آحاد مردم و روحانیون و همه دلدادگان به استقلال و هویت ایرانی اسلامی، پشت سر سپاه پاسداران ایستاده اند و کوچکترین بی خردی عملی در این طرح شوم و پلید را با شدّت حدّت پاسخ خواهند داد.

بیشتر بخوانید...
تاریخ انتشار 1398/1/22
27327 نمایش
انتظار فرج؛ یک وظیفه عمومی است

رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم: باید بعد از سپری شدن ایام سوگواری سیدالشهدا(ع) و شهادت امام حسن عسکری(ع)، مبحث ولایت حضرت حجت بن الحسن(عج) را آنگونه که شایسته و بایسته است در جامعه مطرح کرد

بیشتر بخوانید...
تاریخ انتشار 1397/8/27
23738 نمایش
 تیزبینی های رهبری و مرجعیت شیعه دشمنان اسلام را ناکام گذاشته است

دشمن به دنبال این است که اسلام آمریکایی را جایگزین اسلام ناب کند و دراین مسیر بزرگترین وحدت، هم فکری علما اسلام و روشنفکری و تزبینی رهبری انقلاب و مرجعیت شیعه این هدف دشمن را ناکام گذاشت.

بیشتر بخوانید...
تاریخ انتشار 1397/7/20
23916 نمایش
می خواهند مراجع و روحانیت را از جامعه جدا کنند/نباید بگوییم حوزه سکولار است

رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: امروز وضعیتی درست کرده اند که مراجع و روحانیت را از جامعه جدا کنند و مبلغان باید جلوی این جریان فکری اشتباه را بگیرند.

بیشتر بخوانید...
تاریخ انتشار 1397/6/18
22496 نمایش
 مبلغان روشنگری و بصیرت افزایی در ایام تبلیغی محرم را فراموش نکنند

آیت الله فرخ فال با اشاره به آیه ۲۴۹ سوره بقره گفت: در طول تاریخ همواره دشمنان بر ضد اسلام کار می کردند و آنچه که اسلام را با نشاط نگه داشته وعده الهی است که گروه کمی به خواست خدای تعالی بر گروهی کثیر غلبه پیدا می کنند.

بیشتر بخوانید...
تاریخ انتشار 1397/6/13
20881 نمایش
 ادعای نفوذ تفکر سکولار در حوزه سخنی بی پایه و اساس است

آیت الله فرخ فال با بی پایه و اساس خواندن برخی سخنان مبنی بر نفوذ سکولار در حوزه گفت: قاطعانه می­گویم، حوزه علمیه، اساتید، طلاب، فضلا و بسیج روحانیت، بیش ازگذشته، تحت هدایت رهبری معظم انقلاب و مرجعیت شیعه به حرکت خود برای عزت انقلاب و جامعه اسلامی ادامه می دهند.

بیشتر بخوانید...
تاریخ انتشار 1397/6/1
20455 نمایش
آیت الله احمد فرخ فال برای سومین بار به عنوان رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه انتخاب شد

رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه ضمن محکوم کردن عهد شکنی ها و خصومتهای آمریکای جهانخوار با نظام مقدس جمهوری اسلامی، گفت امیدواریم اروپا با آمریکا تبانی نکرده باشند وسیاست چماق وهویج را دنبال نکنند و الّا جمهوری اسلامی با الهام گرفتن از رهنمودهای مقام عظمای ولایت ، تصمیم باصلابت و مقتدرانه خود را اعلام و اقدام لازم را معمول خواهد داشت.

بیشتر بخوانید...
تاریخ انتشار 1397/2/20
21006 نمایش
درس کفایه ، ساعت ۹ رسمی صبح شنبه - درس خارج اصول وفقه ، یک ساعت ونیم به مغرب روز شنبه

به یاری خداوند و در ظلّ توجهات حضرت بقیة الله الأعظم روحی و ارواحنا له الفداء ادامه دروس آیت الله فرّخ فال از روز شنبه بیستم ماه رجب المرجب مصادف با هجدهم فروردین ماه 1397 به شرح ذیل برگزار میگردد.

بیشتر بخوانید...
تاریخ انتشار 1397/1/17
18543 نمایش
مخاطب شعار امسال آحاد ملت و مسئولانند همه باید سخت، کار کنند

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۷ هجری شمسی، با تبریک به همه هم‌میهنان و ایرانیان بویژه خانواده‌های معزز شهیدان و جانبازان، و نوجوانان و جوانانِ امیدآفرین و پیشران حرکت علمی کشور، و با آرزوی نوروزی شاد و شیرین و سالی پر از خیر و برکت، سال جدید را سال «حمایت از کالای ایرانی» نامگذاری کردند.

بیشتر بخوانید...
تاریخ انتشار 1397/1/15
18269 نمایش
با توکل به خدای متعال از اسلام و انقلابمان دفاع میکنیم

آیت الله احمد فرخ فال: از راه های تداوم مسیر انقلاب آن است که با حفظ شئون انقلاب، اسلام و حوزه، نه از مسیر امام راحل و مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای عقب بیفتیم و نه جلوتر از این رهبران الهی حرکت کنیم که هر دو، انحراف از امام و ولایت بوده و نتیجه آن غرق شدن در ضلالت خواهد بود.

بیشتر بخوانید...
تاریخ انتشار 1396/11/15
20413 نمایش
 طلبه ها اخلاق و تهذیب را جدی بگیرند/ تهذیب و علم دو بال مهم در حوزه های علمیه است

مشاور عالی مدیر حوزه های علمیه تعلیم و تعلم همراه با تهذیب و اخلاق را دو بال مهم در حوزه ها عنوان کرد و بیان داشت: اگر کسی این دو بال را باهم داشته باشد، می تواند بر خیلی از مشکلات پیروز شود.

بیشتر بخوانید...
تاریخ انتشار 1396/10/27
12685 نمایش
مسئولین از ورود به مسائل اعتقادی و تخصّصی که در صلاحیت آنان نیست پرهیز کنند

رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین گفت: مسئولین از ورود به مسائل اعتقادی و تخصّصی که در صلاحیّت آنان نیست پرهیز کنند و امور اقتصاد، بیکاری، گرانی‌ها و مشکلات اجتماعی را سرو سامان دهند، و بدانند مراجع عظام تقلید و به تبع آن حوزه های علمیه در برابر اینگونه اراجیف ساکت نخواهند نشست.

بیشتر بخوانید...
تاریخ انتشار 1396/10/25
22192 نمایش
قیام ۱۹دی دفاع از حریم ولایت، مرجعیت و امام راحل بود

آیت الله احمد فرخ فال گفت: مردم متدین، بصیر و همیشه در صحنه در قم در روز ۱۹ دی ماه سال ۵۶ دوشادوش روحانیت از حریم ولایت، مرجعیت و امام راحل دفاع کردند و نشان دادند که دستگاه طاغوت در مقابل ایستادگی آنان کاری از پیش نخواهد برد

بیشتر بخوانید...
تاریخ انتشار 1396/10/19
13143 نمایش
پیروزی جبهه مقاومت، تجلّی گر اسلام ناب بود

اگر نبود نقش جمهوری اسلامی در هماهنگ‌سازی و اعزام مستشاران زبده نظامی و حضور پررنگ درصحنه‌های نبرد در مقابله با این خوارج دوران ، هم اکنون تمام کشورهای منطقه و جهان تحت عملیات تروریستی و ایذایی این گروه انحرافی قرار گرفته بود

بیشتر بخوانید...
تاریخ انتشار 1396/9/2
70930 نمایش
 از هموطنان مصیبت زده عزیزمان، که در سرمای شب و آفتاب روز گرفتارند، غافل نباشیم

آیت الله احمد فرخ فال در گفت و گو با دبیرخانه مجمع عمومی جامعه مدرسین گفت: قضیه مولمه زلزله که در حوالی استان کرمانشاه و مرز بین ایران و عراق اتفاق افتاد همه دل های مؤمنین و مسلمین و انسان های آزاده را مکدر کرد و همه دل ها را پریشان و غم و اندوه جوامع انسانی را فرا گرفت .

بیشتر بخوانید...
تاریخ انتشار 1396/8/25
32555 نمایش
مهمترین مسئله کشور معیشت مردم است

مراسم مشترک دانش آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاههای افسری ارتش، با حضور حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا در دانشگاه افسری امام علی(ع) برگزار شد.

بیشتر بخوانید...
تاریخ انتشار 1396/8/22
30415 نمایش
نخبگان جوان حوزه، دغدغه های رهبری و مراجع را جدی بگیرند

رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین خاطرنشان کرد: امروزه جوانان بسیاری در غرب خواهان اسلام بدون پیرایه های غرب و استکبار هستند که باید توسط طلاب این مبانی به جوانان کشورهای جهان ارایه شود.

بیشتر بخوانید...
تاریخ انتشار 1396/8/22
29720 نمایش
بررسی تقویت مدیریت جهادی و جلوگیری از گفتمان لیبرال

آیت الله فرخ فال گفت: توجه ویژه به رویش های انقلاب، تقویت نیروهای انقلابی، تقویت مدیریت جهادی و جلوگیری از گفتمان لیبرال دموکراسی و شناسایی افراد توانمند برای فعالیت در نظام از دیگر راهکارهای این کمیسیون در جهت جلوگیری از نفوذ افکار ضد انقلابی بود.

بیشتر بخوانید...
تاریخ انتشار 1396/8/9
27891 نمایش
 راه های تدوام مسیر انقلاب

رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین: از راه های تداوم مسیر انقلاب آن است که با حفظ شئون انقلاب، اسلام و حوزه، نه از مسیر امام راحل و مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای عقب بیفتیم و نه جلوتر از این رهبران الهی حرکت کنیم که هر دو، انحراف از امام و ولایت بوده و نتیجه آن غرق شدن در ضلالت خواهد بود.

بیشتر بخوانید...
تاریخ انتشار 1396/8/9
46626 نمایش
جامعه مدرسین یک بنیاد ریشه دار و تاریخ ساز است،... کارهای انجام نگرفته در حوزه باید شناسایی و توسعه یابد

رهبرمعظم انقلاب اسلامی درجمع اعضای هیئت رئیسه مجمع عمومی جامعه مدرسین گفتند: افرادمحقق ومدقق خوبی درحوزه هستند، دروس خارج خوبی درقم هست، اماکارحوزه فقط اینها نیست،حوزه باید ناظربه دنیا،کشور وحکومت اسلامی باشد، ناظربه افکار و اذهان باشد.

بیشتر بخوانید...
تاریخ انتشار 1396/8/7
28852 نمایش
 تبلیغ و ترویج احکام اسلامی از دغدغه های رهبری و مراجع است

عنوان «هجرت مبارک» از رهنمودهای رهبر انقلاب اسلامی است و ما در صدد هستیم، منویات و دغدغدهای مراجع معظم تقلید را پیرامون نشر و توسعه امر تبلیغ و ترویج احکام اسلامی را بیش از پیش جامه عمل بپوشانیم.

بیشتر بخوانید...
تاریخ انتشار 1396/7/29
2064620 نمایش
 منویّات رهبری و مراجع نصب العین فعالیت هایم بود

مدیر سابق حوزه علمیه استان قم گفت: برای پیشرفت در کارها و امورات جاری حوزه همیشه منویات رهبری و مراجع تقلید را نصب العین و چرا حرکت خود داشته ام.

بیشتر بخوانید...
تاریخ انتشار 1396/7/27
2588266 نمایش
 اقتصاد مقاومتی یعنی بهره‌برداری از سرمایه‌های داخلی نظام نه دل‌بستن به بانک‌های خارجی

عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و تبلیغی در گرو حفظ اقتصاد مقاومتی است، همیشه استکبار و دشمنان اسلام از این دریچه وارد و ضربات پی‌درپی خود را بر پیکره اسلام زدند.

بیشتر بخوانید...
تاریخ انتشار 1396/3/26
1440262 نمایش