پایگاه اطلاع رسانی آیت الله احمد فرخ فال

رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین:

از هموطنان مصیبت زده عزیزمان، که در سرمای شب و آفتاب روز گرفتارند، غافل نباشیم

آیت الله احمد فرخ فال در گفت و گو با دبیرخانه مجمع عمومی جامعه مدرسین گفت: قضیه مولمه زلزله که در حوالی استان کرمانشاه و مرز بین ایران و عراق اتفاق افتاد همه دل های مؤمنین و مسلمین و انسان های آزاده را مکدر کرد و همه دل ها را پریشان و غم و اندوه جوامع انسانی را فرا گرفت .
29765 نمایش | در تاریخ : 1396/8/25 | در موضوع : آخرین اخبار

آیت الله احمد فرخ فال در گفت و گو با دبیرخانه مجمع عمومی جامعه مدرسین گفت: قضیه مولمه زلزله که در حوالی استان کرمانشاه و مرز بین ایران و عراق اتفاق افتاد همه دل های مؤمنین و مسلمین  و انسان های آزاده را مکدر کرد و همه دل ها را پریشان و غم و اندوه جوامع انسانی را فرا گرفت .

رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین بیان داشت: حقیقتاً آنچه که در کلام اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام آمده است حکایت از آن دارد که جامعه اسلامی به گونه ای است که اگر بخشی از آن جامعه مبتلا به بلیه ای شوند بقیه آحاد جامعه باید این درد را در پیکره ی وجودی  خویش احساس کند.

وی افزود: روایت معروف و مشهوری که می فرماید؛  مَنْ أَصْبَحَ لَا يَهْتَمُّ بِأُمُورِ الْمُسْلِمِينَ فَلَيْسَ مِنْهُمْ . اگر کسی صبح بکند و به داد انسان ها و مسلمین نرسد و از مظلومین دادرسی نکند این مسلمان نیست ، یعنی ماهیت اسلام اقتضاء می کند اگر در جامعه اسلامی اتفاقی برای جمعی افتاد بقیه ی آحاد جامعه باید عکس العمل جدی در جهت رفع گرفتاری و پریشانی آن عده  که مبتلا به بلیات شدند اقدام نمایند.

آیت الله فرخ فال ادامه داد: امام علی (ع) در یک کلام نورانی می فرمایند : ابذل لاخیک دمک و مالک. انسانهای مؤمن کسانی هستند که برای نجات و رسیدگی به برادران ایمانی خود از جان و مال خودشان دریغ نمی کنند و حقیقتا عمق این نگرانی ها برای زلزله زدگان عزیز به گونه ای است که در نیمه همان شبی که این اتفاق برای آنها افتاد ملاحظه می کنیم که رهبری معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای ( مد ظله العالی )  در پیامی همه ی قوای نظام اعم از اجرایی، نظامی و انتظامی را موظف کردند که در اسرع وقت با تمام امکانات خود به کمک این مردم عزیز، مردمی که داغ دیدند، پریشانی دیدند، خسارت دیدند، بشتابند و هنوز تعداد زیادی از این مردم عزیز در دلهره و اضطراب به سر می برند، عده ای عزیزان خود را از دست دادند که این عمق آلام نگرانی ها را بیشتر میکند.

این استاد سطوح عالی و خارج حوزه گفت: ملت عزیز ما ، مسئولان ، نیروهای نظامی و انتظامی نیز تمام تلاش خود را بحمدالله در رفع مشکلات مردم معطوف داشتند و مردم شریف ما، مردمی که در جای جای میهن اسلامی در امنیت و آسایش کامل به سر می برند نباید غافل باشند از انسانهایی که این روزها و شب ها، در سرمای شب يا در آفتاب روز گرفتارند و زندگی آنها پریشان و خانه و سرپناه آنها خراب شده است.

رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین گفت: انشاء الله به لطف حق تعالی همه ارکان نظام و مردم ایثارگر  کشورمان لبیک گویان به فرمان مقام معظم رهبری و با لبیکی عملی به دغدغه هایی که معظم له در بیانیه شان مطرح فرمودند، پاسخ دهند و اعضای مجمع عمومی جامع مدرسین حوزه علمیه قم، ابراز تاسف و تاثر را وظیفه خود می داند که به هم وطنان داغ دیده عزیزمان اعلام کند و از خدای تبارک و تعالی می خواهیم که رحمت واسعه خود را بر این عزیزان نازل و در این امتحان به بازماندگان داغدیده صبر عنایت فرماید.

وی در پایان اظهار داشتند: خدارا شاکریم که ملت عزیز ایران این توفیق را دارد که در رفع مشکلات این عزیزان تمام سعی و کوشش خود را میکند  و از خدای تبارک وتعالی توفیقات مسئولان و ارکان نظام و قوای نظام ، نیروی نظامی، انتظامی و خدماتی را هم می خواهیم که بتوانند در اسرع وقت از آلام این مردم بکاهند.

 

 

برچسب ها :

نظرات

ارسال دیدگاه ها

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد ، پر کردن همه فیلدها اجبار است.
خطا : نظر شما ثبت نشد
ارسال انجام شدنظر شما با موفقیت انجام شد