پایگاه اطلاع رسانی آیت الله احمد فرخ فال

در گفت‌و‌گو با آیت الله فرخ‌فال تشریح شد

جزئیات تشکیل دبیرخانه بیانیه گام دوم در مجمع عمومی جامعه مدرسین

رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با خبرگزاری حوزه، با اشاره به صدور بیانیه گام دوم انقلاب از سوی رهبر معظم انقلاب، گفت: این بیانیه دارای جامعیت است و هویت انقلاب، پیدایش انقلاب، چالش‌هایی که انقلاب با آن مواجه بوده و آثار بابرکت انقلاب را تبیین کرده است...
2758 نمایش | در تاریخ : 1398/5/3 | در موضوع : آخرین اخبار

رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از تشکیل دبیرخانه دائمی بیانیه گام دوم انقلاب در جامعه مدرسین خبر داد و بیان داشت: این دبیرخانه توانسته چتر وسیعی را بگستراند و همه مراکز حوزوی، همه دلدادگان به انقلاب و همه علاقه‌مندان به تبیین این بیانیه کارآمد، با مشارکت در این دبیرخانه در بخش متون، برنامه‌ریزی، منابع دینی و دیگر جهات کار خود را آغاز کرده‌اند.

وی ادامه داد: با مشارکت همه مراکز حوزوی استانی و شهرستانی موفق شدیم، کلیه کارهای علمی و تبیینی را که در دبیرخانه بیانیه گام دوم انقلاب در راستای بیانیه انجام شده است، در اختیار عموم افراد قرار دهیم.

آیت الله فرخ‌فال با اشاره به همکاری حوزه‌های علمیه قم، مشهد، اصفهان و نهادهای حوزوی در راستای بررسی و تبیین بیانیه گام دوم انقلاب، خاطرنشان کرد: همه این مراکز و مؤسسات حوزوی دست به‌دست هم داده‌اند تا کارهای علمی مفید و مؤثری را در جهت تبیین بیانیه گام دوم انقلاب بدون موازی کاری انجام دهند.

اعزام اساتید به اردوهای استانی و شهرستانی با هدف تبیین بیانیه گام دوم انقلاب

وی گفت: در فرصت تابستان کارگروه‌های آموزشی تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در اردوهای متعدد استانی و شهرستانی فعالیت خود را آغاز کرده‌اند و اساتیدی هم با هدف تببین محتوایی بیانیه به این اردوها اعزام شده‌اند.

این استاد سطوح عالی و خارج حوزه، هم‌چنین از تشکیل 10 کمیته در دبیرخانه بیانیه گام دوم انقلاب جامعه مدرسین خبر داد و افزود: با هم‌فکری و تشکیل گروه علمی در مجمع عمومی جامعه مدرسین، 10 عنوان که به نظر می‌رسید، از اهمیت ویژه‌ای در بیانیه گام دوم انقلاب برخوردار است، به‌عنوان 10 کمیته تصویب و تشکیل شد که هر کمیته، متشکل از 7 تا 10 نفر از اساتید عضو مجمع عمومی جامعه مدرسین هستند.

وی «گام دوم و توسعه روحیه معنوی و وجدان اخلاقی»، «گام دوم و شناخت چالش‌ها و عوامل پیشرفت و پایداری»، «گام دوم و نگاه موردی به تحولات قبل و بعد‌از انقلاب اسلامی»، «گام دوم، نظریه نظام انقلابی و جایگاه ایران اسلامی در آغاز عصر جدید»، «گام دوم و الزامات مدیریت پایدار جهادی و اسلامی»، «گام دوم و شاخصه‌های تحقق سبک زندگی اسلامی ایرانی»، «گام دوم و شناخت معیارهای تحقق خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی»، «گام دوم و اهمیت راهبردی توصیه‌های هفتگانه»، «گام دوم و نقش‌آفرینی جوانان در تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی» و «راه‌های تحقق محتوای بیانیه گام دوم» را عناوین کمیته‌های ده‌گانه برشمرد.

 

آیت الله فرخ‌فال ادامه داد: این 10 کمیته شکل خود را پیدا کرده و با هماهنگی که با بقیه کارگروه‌ها در مراکز حوزوی و غیرحوزوی شده، قرار است که محصول این کمیته‌ها و کارگروه‌ها در کمیته مرکزی جامعه مدرسین جمع‌آوری شود تا هم از ظرفیت همه مراکز علمی، آموزشی، حوزوی و غیرحوزوی استفاده کنیم و هم یک کار محتوایی قابل ارائه در سطح کشور انجام دهیم.

وی با بیان این که کارهای خوبی از سوی اساتید در زمینه بیانیه گام دوم انقلاب صورت گرفته است، اظهار داشت: برخی از اساتید در تهیه منابع دینی بیانیه و برخی در مباحث جریان‌شناسی کار کرده‌اند.

رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: امیدواریم در آینده نه‌چندان دور، به یک جمع‌بندی خوب و شایسته که مدنظر رهبر معظم انقلاب است، برسیم و مسئولان، مدیران، کارگزاران نظام و دل‌سوزان انقلاب بتوانند با کارهای محتوایی که محصول کار حوزه و مراکز علمی است، برنامه‌ریزی‌های کلان خود را داشته باشند و در گام دوم که با علم و آگاهی و خرد جمعی افراد همراه خواهد بود، شاهد شکوفایی نهایی انقلاب اسلامی ایران باشیم.

 

برچسب ها :

نظرات

ارسال دیدگاه ها

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد ، پر کردن همه فیلدها اجبار است.
خطا : نظر شما ثبت نشد
ارسال انجام شدنظر شما با موفقیت انجام شد