پایگاه اطلاع رسانی آیت الله احمد فرخ فال

آیت الله فرخ فال

پیروزی جبهه مقاومت، تجلّی گر اسلام ناب بود

اگر نبود نقش جمهوری اسلامی در هماهنگ‌سازی و اعزام مستشاران زبده نظامی و حضور پررنگ درصحنه‌های نبرد در مقابله با این خوارج دوران ، هم اکنون تمام کشورهای منطقه و جهان تحت عملیات تروریستی و ایذایی این گروه انحرافی قرار گرفته بود
71980 نمایش | در تاریخ : 1396/9/2 | در موضوع : آخرین اخبار

مصاحبه ای با آیت الله فرخ فال رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه در رابطه با پیروزی جبهه مقاومت بر گروه تکفیری صهیونیستی داعش صورت گرفته که متن کامل آن در ذیل می آید:

 

 

نظر شما در مورد پیروزی جبهه مقاومت در مقابل جریان تکفیری داعش چیست ؟

پیروزی جبهه مقاومت در مقابله با داعش به معنای پیروزی اسلام ناب و اسلام رحمانی بر جبهه تکفیر ، خشونت و ارهاب هست و قطعاً آن منش نشأت گرفته از اعتقادات انحرافی و نظرات خشونت‌گرا و سیاست‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی است که منجر به تشکیل یک جریان و گروه به نام داعش شد که به حمد الله ، در این نبرد تمام‌عیار جبهه مقاومت اسلام ناب محمدی (ص) شکستی  سنگین را بر جناح صهیونیسم و آمریکا و اسلام آمریکایی تحمیل کرد.

حقیقتاً پیروزی جبهه مقاومت به معنای پیروزی اعتقادات راسخ و مستقل اسلام ناب بود ، انسان‌هایی که با دور شدن از مفاهیم انسانیت در پناه صهیونیسم و استکبار جهانی خانه ای عنکبوتی ساختند و برای اینکه معارف دینی اسلام ناب را زیر سؤال ببرند و جوان‌ها را منحرف و استثمار کنند حکومت جعلی عراق و شام را تشکیل دادند که لبه تیز حرکت آن‌ها به سمت همان عراق و سوریه بود .

قطعاً این پیروزی بزرگ را که امروز دنیای اسلام در ارتباط با داعش ملاحظه کرده ، امیدی است برای همه کسانی که در پناه اسلام رحمانی و ناب فعالیت دارند و مطمئن باشند که اگر این جریان‌های انحرافی تحت حمایت قوی‌ترین قدرت زمانه هم قرار بگیرد نمی‌تواند در مقابل عزم راسخ  مسلمانان راستین ایستادگی کنند.

 

نقش جمهوری اسلامی را در این پیروزی چگونه ارزیابی می‌کنید؟

جمهوری اسلامی دارای یک ظرفیت بسیار غنی ازنظر تجارب دفاعی و جنگی است که در مقاطع حساس و مختلف این تدابیر شایسته‌ را آشکار ساخته، لذا با صلابت و صلاحیت توانست تمام گروه‌هایی را که دلداده به اسلام ناب هستند را از خطر این حرکت شوم داعش و استکبار جهانی آگاه سازد و توانسته یک اجماع منظم منطقه ای و جهانی را جهت کمک به مردم عزیز سوریه و عراق به حرکت درآورد .

اگر نبود نقش جمهوری اسلامی در هماهنگ‌سازی و اعزام مستشاران زبده نظامی و حضور پررنگ درصحنه‌های نبرد در مقابله با این خوارج دوران ، هم اکنون تمام کشورهای منطقه و جهان تحت عملیات تروریستی و ایذایی این گروه انحرافی قرار گرفته بودند و این جمهوری اسلامی بود که با اطلاعات بسیار دقیق و تجارب بسیار عالی از هشت سال دفاع مقدس و با سربازانی بسیار شجاع و فرماندهانی بسیار قدرتمند ، نترس ، باتجربه و در رأس آن‌ها سردار رشید و پرافتخار اسلام قاسم سلیمانی توانست تمام امکانات منطقه و کشور را در جهت مقابله با این توده شوم تهییج و تجهیز نماید.

همه‌ ی این توفیقاتی که جمهوری اسلامی در به ثمر نشستن مبارزه با این جریان تکفیری داشت بر اساس خردمندی و صلابت و رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی ) بود و به گواه تمام کارشناسان و صاحب نظران برجسته نظامی ، تدابیر شایسته و بایسته معظم له ، همان گونه که در نامه سردار سلیمانی به ایشان به آن اشاره شده در مبارزه و پیروزی با این جریان تکفیری اثر جدی و نقشی اساسی داشته است.

بنابراین جمهوری اسلامی ایران یک نقش محوری اساسی در بسیج همه نیروهای مقاومت داشته و بحمد الله آن نقشی که مرجعیت در عراق توسط حضرت آیت‌الله‌العظمی سیستانی ( دام عزه ) ایفا کردند و آن برنامه‌ریزی‌هایی که جمهوری اسلامی در جهت تقویت حشدالشعبی داشت توانست در مقابل یک جریان تکفیری که حدود ثلثی از عراق را در اختیار و اشغال خود داشت، به پیروزی برسد.

 

به نظر حضرتعالی آینده منطقه را با توجه به پیروزی جبهه مقاومت چگونه خواهد بود؟

قطعاً  همان‌طوری که هشت سال دفاع مقدس در تثبیت انقلاب بسیار تأثیرگذار بود پیروزی مقاومت بر این گروه تکفیری یک اثرگذاری مهم خواهد داشت. هم صهیونیسم هم استکبار و هم گروهک‌ ها و اذناب منطقه ای که در کنار داعش و با اهداف داعش ایجادشده بود چه قبل از داعش مثل طالبان و چه بعد از داعش مثل النصره ، این‌ها حساب کار خود را خواهند کرد و جریان مقاومت با دست ‌پر از تجارب و قدرتی که به دست آورده بهتر از گذشته در مقابل این عناصر منحرف خواهد ایستاد.

کشورهای خودفروخته به آمریکا و صهیونیسم مثل آل سعود باید از گذشته درس بگیرند ، عربستان کشوری است که جریان تکفیری از بطن آن نشأت گرفته، وهابیت مرکز تکفیر و سلفی گری است ابن تیمیه و شاگردان او در وهابیت شکل گرفتند و همه این‌ها با حمایت‌های مالی ، سیاسی و نظامی از داعش به صحنه آمدند .

آل سعود و سردمداران آن باید بفهمند که امروزه لشکرکشی به این کشور و آن کشور و به خاک و خون کشیدن مردم بی‌گناه یمن ، کمک‌های مالی برای ناامن کردن و دخالت‌های بی‌جا در امور کشورهای منطقه خصوصاً کشورهای سوریه، عراق و لبنان ....... نمی‌تواند بستری برای رخنه در جهان اسلام ایجاد کند و سودای تمشیت و تسلط بر یک کشور دیگر با نیرنگ و شیطنت خیالی خام و باطل است

آل سعود باید دست از نسل‌کشی و بمب باران‌ها ، به خاک و خون کشیدن مردم بی‌گناه ، توطئه‌ها ،دخالت‌های و حمایت‌های بی‌جا دست بکشد باید بداند اگر تمام استکبار و صهیونیسم به او سلاح بدهند و او را تحت‌الحفظ در کشورهای اسلامی علم کنند : كَم مِن فِئَةٍ قَليلَةٍ غَلَبَت فِئَةً كَثيرَةً بِإِذنِ اللَّهِ وَاللَّهُ مَعَ الصّابِرينَ (سوره مبارکه البقرة آیه ۲۴۹) که چه بسیار گروه‌های کوچکی که به فرمان خدا، بر گروه‌های عظیمی پیروز شدند! و خداوند، با صابران و استقامت‌کنندگان) است.

 

 

 

برچسب ها :

نظرات

ارسال دیدگاه ها

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد ، پر کردن همه فیلدها اجبار است.
خطا : نظر شما ثبت نشد
ارسال انجام شدنظر شما با موفقیت انجام شد