پایگاه اطلاع رسانی آیت الله احمد فرخ فال

قائم مقام مدیر حوزه‌های علمیه:

آثار مرکز پاسخ‌گویی به شبهات جزو مفاخر حوزه است

قائم مقام مدیر حوزه‌های علمیه در امور استان‌ها با بیان اینکه مرکز پاسخ‌گویی به شبهات کار بزرگی را آغاز کرده است، گفت: ایجاد ظرفیت‌های مختلف با پژوهش‌های متعدد جزو مفاخر حوزه است.
27595 نمایش | در تاریخ : 1402/9/1 | در موضوع : آخرین اخبار

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، آیت الله احمد فرخ فال در آیین رونمایی از دو کتاب «خرافات» و «اعجاز قرآن» که در سالن جلسات مرکز مطالعات و پاسخ‌گویی به شبهات حوزه‌های علمیه برگزار شد، اظهار کرد: مرکز پاسخ‌گویی به شبهات یکی از مراکزی است که در حوزه به شایستگی مشغول تحول شده است.

وی با اشاره به اینکه تفکر بدون طهارت منجر به رشد نمی‌شود، مطرح کرد: رسیدن به قله‌های تفکر و تأمل بدون پاکیزگی مقدور نیست.

قائم مقام مدیر حوزه‌های علمیه در امور استان‌ها با بیان اینکه انسان‌ها بدون ریاضت‌های تهذیبی و تربیتی به معارف دست پیدا نمی‌کنند، عنوان کرد: قله‌های معارف آن‌قدر بلند هستند که بدون پاکیزگی و تربیت دسترسی به آن ممکن نیست.

وی با اشاره به اینکه هرچه انسان به اهل بیت(ع) و کتاب آسمانی نزدیک‌تر باشد، نورانی‌تر می‌شود، خاطرنشان کرد: علما و بزرگان دینی زمانی که در فهم موضوعی دچار مشکل می‌شدند، دو رکعت نماز در سجاده تجهد بجا می‌آوردند.

آیت الله فرخ‌فال با بیان اینکه مرکز پاسخ‌گویی به شبهات کار بزرگی را آغاز کرده است، تصریح کرد: ایجاد ظرفیت‌های مختلف با پژوهش‌های متعدد جزو مفاخز حوزه است.

وی با اشاره به اینکه آیت الله اعرافی ظرفیت ویژه‌ای در حوزه‌های علمیه هستند، یادآور شد: مراکز حوزوی باید از ظرفیت این شخصیت برجسته استفاده کنند، همان‌گونه که مرکز پاسخ‌گویی به شبهات با استفاده از ظرفیت ایشان دچار تحول شده است.

قائم مقام مدیر حوزه‌های علمیه در امور استان‌ها با بیان اینکه در حوزه قائم مقام ۵ مدیریت وجود دارد، ابراز کرد: در تمام این مدیریت‌ها آمادگی انتقال محتواهای مرکز مطالعات و پاسخ‌گویی به شبهات به حوزه‌های علمیه کشور وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه نباید نشست‌های شما به قم متمرکز شود، بیان کرد: دشمن تمام کشور و نظام جمهوری اسلامی را هدف شبهات قرار داده است و ما نیز باید تمام کشور را تحت پوشش این مرکز بالنده قرار دهیم.

آیت الله فرخ فال با بیان اینکه در این راستا می‌توان وبیناری را برگزار کرد، اظهار داشت: این وبینار موجب شناخت دو سویه به منظور ورود قدرتمند به عرصه کشوری خواهد شد. 

برچسب ها :

نظرات

ارسال دیدگاه ها

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد ، پر کردن همه فیلدها اجبار است.
خطا : نظر شما ثبت نشد
ارسال انجام شدنظر شما با موفقیت انجام شد