پایگاه اطلاع رسانی آیت الله احمد فرخ فال

در گزارش دبیر کمیسیون اجتماعی سیاسی اجلاسیه جامعه مدرسین مطرح شد:

بررسی تقویت مدیریت جهادی و جلوگیری از گفتمان لیبرال

آیت الله فرخ فال گفت: توجه ویژه به رویش های انقلاب، تقویت نیروهای انقلابی، تقویت مدیریت جهادی و جلوگیری از گفتمان لیبرال دموکراسی و شناسایی افراد توانمند برای فعالیت در نظام از دیگر راهکارهای این کمیسیون در جهت جلوگیری از نفوذ افکار ضد انقلابی بود.
23609 نمایش | در تاریخ : 1396/8/9 | در موضوع : آخرین اخبار

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، آیت الله احمد فرخ فال عصر امروز در اختتامیه دهمین اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد، در مدرسه امام کاظم(ع) با ارائه گزارشی از کمیسیون اجتماعی سیاسی این اجلاسیه گفت: کمیسیون اجتماعی سیاسی در بخش های مختلف به بحث حوزه انقلابی پرداخت.

وی افزود: در بخش راهکارهایی که در این کمیسیون بحث و تصویب شد، مباحثی چون سبک زندگی؛ دور شدن از ارزش های ایرانی و اسلامی، دورشدن از بنیان های اصیل خانوادگی، تجمل گرایی و شیوع و ترویج ولنگاری فرهنگی از جمله این مباحث بود که در اینجا 10 راهکار برای این عرصه به تصویب رسید.

دبیر کمیسیون اجتماعی سیاسی جامعه مدرسین حوزه بیان کرد: ارایه الگوی نظری و علمی سبک زندگی اسلامی، تبیین الگوهای اسلامی و جایگزین الگوهای وارداتی، تشویق مردم برای مصرف کالای ایرانی، مبارزه با مراکز مروج سبک زندگی غربی، اصلاح سبک زندگی مسئولین، اهتمام به دغدغه های 5گانه رهبر انقلاب، تبلیغ هدایت نسبت به سبک زندگی اسلامی از جمله این راهکارها بود که در این کمیسیون بیان شد.

 گفت: غفلت از دشمن، تضعیف روحیه جهاد و مقاومت و شهادت، محور دومی بود که از منظر آسیب ها به آن نگریسته شد که راهکارهایی نیز برای آن بیان شد، شامل؛ ارتقای بصیرت، شناخت اهداف دشمن، تقویت روحیه جهاد و شهادت و مقاومت، پاسداشت مقام شهدا، ترویج منویات رهبری و.... بود.

آیت الله فرخ فال اظهارکرد: فرهنگ ما نمی توانیم، کاهش خودباوری از دیگر مباحثی بود که در این کمیسیون بحث شد؛ در این زمینه 7  پیامد مطرح شد و 3 راهکار شامل تقویت روحیه اعتماد و خودباوری، حمایت از تولیدات داخلی و ترویج گفتمان امام و رهبری نیز در این زمینه تصویب شد.

دبیر کمیسیون اجتماعی سیاسی اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه بیان کرد: محور دیگر، عدم پیگیری مطالبات رهبری در مبارزه با فقر و فساد و تبعیض بود که در این کمسیون 6 عامل و 6 پیامد و 9 راهکار بیان شد که از آن جمله می توان به ترویج فرهنگ مالی صحیح اسلامی، سبک زندگی اقتصادی اسلامی، امر به معروف، پیگیری مطالبات رهبری و ترویج فرهنگ یکنواختی جامعه نسبت به امکانات اشاره کرد.

ایشان گفت: محور دیگر این کمیسیون در خصوص آرمان های امام بود که در این راستا، ترویج گفتمان رهبری و امام راحل و ارزش های امام و رهبری، سازوکاراجرایی در عرصه منشور روحانیت و فرازهای متناسب از جمله راهکارهای این عرصه بود.

رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین اظهارکرد:  توجه ویژه به رویش های انقلاب، تقویت نیروهای انقلابی، تقویت مدیریت جهادی و جلوگیری از گفتمان لیبرال دموکراسی و شناسایی افراد توانمند برای فعالیت در نظام از دیگر راهکارهای این کمیسیون در جهت جلوگیری از نفوذ افکار ضد انقلابی بود.

دبیر کمیسیون اجتماعی سیاسی اجلاسیه دهم جامعه مدرسین حوزه بیان کرد: در این کمیسیون در خصوص ظرفیت های نظام و حوزه نیز بحث شد که راهکارهای لازم دراین عرصه ارایه شد.

 

برچسب ها :

نظرات

ارسال دیدگاه ها

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد ، پر کردن همه فیلدها اجبار است.
خطا : نظر شما ثبت نشد
ارسال انجام شدنظر شما با موفقیت انجام شد