پایگاه اطلاع رسانی آیت الله احمد فرخ فال

با حضور بزرگان و اساتید حوزه:

اجلاسیه "نقش اساتید و ارتقاء علمی و عملی در حوزه های اخلاق" برگزار می شود

رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از برگزاری اجلاسیه «نقش اساتید و ارتقاء علمی و عملی در حوزه های اخلاق» در قم خبر داد.
1660779 نمایش | در تاریخ : 1396/4/19 | در موضوع : آخرین اخبار

آیت الله احمدفرخ فال در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، که با موضوع برگزاری اجلاسیه «نقش اساتید و ارتقاء علمی و عملی در حوزه های اخلاق» انجام شد، به آیه دوم سوره جمعه اشاره کرد و گفت: خداوند متعال در این آیه فرموده است: «هُوَ الَّذي بَعَثَ فِي الْأُمِّيِّينَ رَسُولاً مِنْهُمْ يَتْلُوا عَلَيْهِمْ آياتِهِ وَ يُزَکِّيهِمْ وَ يُعَلِّمُهُمُ الْکِتابَ وَ الْحِکْمَةَ وَ إِنْ کانُوا مِنْ قَبْلُ لَفي‏ ضَلالٍ مُبينٍ/ و کسی است که در میان جمعیت درس نخوانده رسولی از خودشان برانگیخت که آیاتش را بر آنها می‌خواند و آنها را تزکیه می‌کند و به آنان کتاب (قرآن) و حکمت می‌آموزد هر چند پیش از آن در گمراهی آشکاری بودند!».

وی اظهار داشت: آنچه که به عنوان وظیفه اصلی نبی مکرم اسلام حضرت محمد (ص) در قرآن کریم بر پیامبر نازل شده است پس از اخذ مبانی از آیات این کتاب آسمانی، تزکیه جامعه و امت است.

رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ابراز داشت: آیات قرآن کریم و مبانی دین همچون آب باران است که در بستری ایجاد حیات می کند که مستعد باشد؛ جاهلیت آن زمان یک بستر مناسب برای ایجاد حیات طیبه بواسطه قرآن کریم نبود؛ لذا در این آیه و آیات دیگر مشاهده می کنیم که پیامبر(ص) بعد از اینکه موظف به اخذ این آیات و مبانی می شود، باید بستری را آماده کند تا در آن بستر این آیات و روایات اثر جدی خود را بگذارند.

این استاد حوزه خاطرنشان ساخت: مسئولیت سترگ و جاودانه نبی مکرم اسلام(ص) آن بود که این اقتضاء و بستر را برای جامعه ایجاد نماید.

* مأموریت روحانیت همان مأموریت پیامبران و امامان است

آیت الله فرخ فال تصریح کرد: روحانیت بر اساس آنچه که از آیات و روایات به دست آمده است، دارای همان مأموریتی است که پیامبران و امامان داشتند؛ مأموریتی که باید عموم جامعه را به سمت آیات الهی هدایت کنند تا کلام وحی بر جان و فکر مردم تأثیرگذار باشد و این مسئله مسئولیت حوزه و حوزویان را سنگین می نماید.

وی بیان داشت: مجمع عمومی جامعه مدرسین که از مطالبات مقام معظم رهبری است، بحمدالله توانسته در جهت مطالبات ایشان و مراجع عظام تقلید گام برداشته و اجلاسیه ها و نشست های متعددی را در سه سال گذشته با عناوین گوناگون برگزار نماید تا لبیکی در راستای رفع دغدغه های مراجع عظام تقلید و رهبر انقلاب باشد.

* برگزاری اجلاسیه «نقش اساتید و ارتقاء علمی و عملی در حوزه های اخلاق» در قم

رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهار داشت: این مجمع امسال نیز در راستای لبیک به دغدغه های تهذیبی و اخلاقی بزرگان حوزه، تصمیم گرفته است، اجلاسیه ای را با حضور اساتید سطوح عالی، خارج و مراکز تخصصی تحت عنوان «نقش اساتید و ارتقاء علمی و عملی در حوزه های اخلاق» برگزار نماید که طبعا برکات مناسبی را داشته و محتواهای مناسبی را نیز در راستای سیره علمی و عملی بزرگان شیعه خواهیم داشت.

این استاد حوزه ابراز داشت: این اجلاسیه پس از عاشورای حسینی با حضور بزرگان و اساتید برگزار خواهد شد و امیدواریم بتوانیم با برگزاری این اجلاسیه ها به وظایف خود عمل نماییم.

 

برچسب ها :

نظرات

ارسال دیدگاه ها

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد ، پر کردن همه فیلدها اجبار است.
خطا : نظر شما ثبت نشد
ارسال انجام شدنظر شما با موفقیت انجام شد